Bažantí ohlasy

Tato rubrika je sestavena z Vašich reakcí a poznámek k celému internetovému Bažantovi či k jednotlivým příspěvkům a z našich odpovědí na Vaše případné dotazy. Jednotlivé ohlasy Vám mohou posloužit i jako tipy na něco, co Vám možná na našich stránkách zatím uniklo.

ObsahPoslední ohlas
Ad Bažantí přírůstky 20. 1. 2003
Ad Bažantí drby 27. 12. 2002
Ad Obrázky ze Sibiře 30. 10. 2002
Ad Plán na zjednodušení pravopisu 16. 5. 2002
Ad www.bazant.cz 2. 2. 2002
Ad Náš člověk v Abakanu 2. 2. 2002
Ad Poprvé 14. 1. 2002
Ad 12 kulečníkových koulí 10. 1. 2002
Ad pracovní verze stránek www.bazant.cz 12. 10. 2001
Ad Einsteinova hádanka 4. 10. 2001
Ad Pro bystré hlavy 25. 9. 2001
Ad Fotky z archivu 24. 9. 2001
Ad Kulový blesk 3. 9. 2001
Jak to všechno začalo... 8. 12. 1998

Jak to všechno začalo...

Tomáš Hladík mě začal zpracovávat, abychom dělali Bažanta na internetu. Nejprve jsem to odmítl jako úplnou blbost, ale když do mě dále hučel, že by mohl financovat doménu www.bazant.cz (vyšlo by to prý tak na tisícovku ročně), slíbil jsem, že si to ještě nechám projít hlavou. Tož uvidíme.
Honza Neustadt, 7. 12. 1998

Náš starý dobrý Tomík H. nezklamal. Stále velkolepé plány: www.bazant.cz není špatný nápad, ale popravdě řečeno, musí to být hned doména?
Martin Nečas, 8. 12. 1998

S tím internetovým Bažantem to je skvělej nápad. Jdi do toho!
Pavel Semela, 8. 12. 1998

Ad Pracovní verze stránek www.bazant.cz

Honzo, je to skvělý, fakt!!! Skoro to vypadá, že jsi nezaměstnanej, podle toho, kolik času jsi na tom musel strávit. Myslím, že to bude bezvadný a že ta „bažantí e-podoba“ mu rozhodně prospěje ku větší sledovanosti. Moc se mi to líbilo.
Kačka Křížová-Toperczerová, 7. 5. 2001

(Poznámka pro zaměstnavatele, aby ze mě neudělal nezaměstnaného: Bažant vznikal výhradně o víkendech a státních svátcích. Honza N.)

Ahoj Honzo,
tak jsem navštívila toho e-Bažanta a moc se mi to líbilo. Je supr, že se tomu takhle pěkně věnuješ. Jo, zvolili jsme si Tě dobře za předsedu! Obzvláště anketa je dost napínavé čtení. Jen mám takovou grafickou připomínku k celkové koncepci e-Bažanta: to, co se tam objevuje žlutou nebo světle zelenou barvou, bylo např. na našem monitoru téměř nečitelné. Máme teda pěknou šunku, takže je dost možné, že na monitorech dnešních úspěšných mladých lidí to vypadá o dost jinak...
Jana Vysoká-Žárská, 30. 8. 2001

(Odpověď: na mém monitoru to vypadá o dost jinak, nejsem schopen nečitelnost nasimulovat, a tedy ani opravit. Úspěšný mladý člověk Honza N.)

Ahoj Honzo,
děkuju za předběžnou verzi Bažanta – super! Hlavně „Honza sportovec“! Jinak nemám žádné připomínky ani výhrady, moc se mi to líbilo.
Kačka Křížová-Toperczerová, 10. 9. 2001

Připomínky zkusím dát dohromady, něco málo mě napadlo, ale nevím, jestli ti k něčemu budou. Hodně se mi nelíbí rolovátko u levého sloupce. Nešlo by menu zkrátit, aby se to neodrolovávalo, případně zakázat scroll?
Pavel Semela, 19. 9. 2001

(Odpověď: Kde to šlo, tam jsem to upravil, v některých případech ale menu zkrátit neumím. Honza N.)

Čau Honzo,
koukám po bažantích stránkách a je to fakt pěkný! Muselo Ti to dát spoustu práce. (…) Je to fakt super. Obzvlášť některé fotografie.
Katka Chmelová-Ruszová, 12. 10. 2001

Ad Kulový blesk

Ahoj,
takhle jednoduše jsem ještě článek nenapsal…
Radek Plašil, 3. 9. 2001

(Poznámka: příspěvek vznikl z jednoho Radkova mailu, který mi kdysi neprozřetelně poslal. Honza N.)

Ad Einsteinova hádanka

S rybou je mi jasný, že není žádná pravda, že to vyluští 2 % lidí. To je dobrý trik a lákadlo a pak si každej řekne: sakra to jsem dobrej. Možná to ty dvě procenta vyluštěj, ale z hlavy. K tomu stačí jenom mozek, co mám já, a trochu lepší vizuální představivost.
Kačka Křížová-Toperczerová, 24. 9. 2001

Já si to zkomplikoval tím, že jsem poslední podmínku uvažoval obecněji, tedy „nalevo, ale ne nutně těsně vedle“. To ovšem vede k nejednoznačnému řešení, takže jsem to tam pro jistotu upřesnil. Máma ovšem tvrdila, že tak blbě jako já to můžou chápat jen matfyzáci, protože každému normálnímu člověku je jasné, že to musí být těsně vedle.
Honza Neustadt

Musím tě uklidnit, protože když jsem tu úlohu četla Tomášovi, tak začal hned uvažovat: v každém domě bydlí člověk jiné národnosti – aha, takže majitel má v domě třeba deset Němců a jednoho Dána a podobně. A nevěřil mi, když jsem ho přesvědčovala, že tak složitý to nebude.
Kačka Křížová-Toperczerová, 4. 10. 2001

Ad Pro bystré hlavy

3 skleničky a nože jsou docela lehký (na to přišel Tomáš hned, takže jsem to nemohla řešit), 4 turisty neschopné přejít přes most bez baterky jsem zvládla samozřejmě za doporučených 19 minut, ale pak i za méně. Misionáři a lidožrouti šli po použití piškvorkových kamenů (názorná simulace) velice rychle (dokud jsem si to psala, byla jsem z toho jelen), ale co je peklo a kvůli čemu jsme se na dnešek moc nevyspali, to je ta pekelná hádanka 1 11 21 1211 111221. Čtvrtou hádanku znám už od ZŠ (tehdy jsme to taky vynalezli), ale s těma písmenama asi nehnu. Jsou to dvě různý hádanky nebo souvisí? Budu uvažovat, že jsou různý. A test inteligence jsem zkazila u poslední otázky, myslím, že není úplně dobře položena, ale nechci se vymlouvat.
Kačka Křížová-Toperczerová, 25. 9. 2001

(Poznámka: Kaččin text je upraven, aby nedošlo k vyzrazení správných řešení. Jinak ty posloupnosti písmenek jsou dvě různé hádanky, každá je založena na trochu jiném principu. Honza N.)

Ad 12 kulečníkových koulí

Dneska jsme řešili koule a už jsme na dobré cestě. Zbývá nám poslední varianta. Dám ti brzy vědět.
Kačka Křížová-Toperczerová, 4. 10. 2001

Honzo,
je to krize, jsme skutečně ve slepé uličce. Koule řešíme každou noc, jsme nevyspalí, Tomáš dokonce zblbnul kolegy v práci, takže to řeší i tam. Nejhorší na tom je, že s přibývajícím časem stráveným nad touhle úlohou mě víc a víc štve, že to neumím vyřešit. Ale vždycky už to vypadá, že to máme, až na ten závěr. Čtyři koule rozlišit na jeden pokus nejde. Dokud komunikuju aspoň mailem, tak víš, že jsme se ještě nezbláznili, ale až nebudu odpovídat, volej Bohnice a udej jim rovnou diagnózu: koule.

Měj se fajn, dám ti vědět. Ty jedničky a dvojky (teda jestli to vůbec jsou jedničky) mě pak vždycky dorážej, beru si je jako odreagování, ale je to ještě horší. Snad to už brzo skončí. Tomáš je úplně posedlej, máme to všude kolem postele (ty koule). Tak ahoj.
Kačka Křížová-Toperczerová, 5. 10. 2001 21:34

Tak to máme z krku. Tomáš to vymyslel a teď nechápu, že jsme to neviděli dřív. Koule jsou jasný, ale nevím, jak ti to sem mám popsat, takže věřím, že věříš. Měj se, asi se vrhneme na jedničky a dvojky.
Kačka Křížová-Toperczerová, 5. 10. 2001 22:30

Čau Honzo,
mám se Tě zeptat, jestlis nějak nezkomolil zadání koulí, já jsem nad tím ještě moc nepřemýšlela (jen asi 10 minut), ale Honza už to nějak řeší a má pocit, že to nejde (což mu nevyvracím). Je to opravdu tak, že je 12 koulí, jedna jinak těžká a máš tři vážení (jen ve smyslu lehčí/těžší)?
Katka Chmelová-Ruzsová, 10. 1. 2002

(Odpověď: opravdu jsem to nezkomolil, je to mimořádně těžká úloha, ale opravdu jde vyřešit. Jen to nedoporučuji probírat nahlas v nic netušící společnosti. Hlášky typu: „Mám čtyři koule a jedna je těžší“ vyvolávají bůh ví proč v některých lidech nezvladatelné záchvaty smíchu. Honza N.)

Ad Fotky z archivu

Honzo,
neboj, nezabiju tě. Čekala jsem něco mnohem víc kompromitujícího, tohle je O.K. Jen si nejsem jista, zda jsi z druhého obrázku vyčetl, na který výrobek jsme dělaly s MH reklamu. Jinak je to samozřejmě super!!!
Kačka Křížová-Toperczerová, 20. 9. 2001

Ahoj Honzo,
tak ty fotky, co ještě máš, bych chtěla vidět, ale zase chápu, že se každý rád zasměje nad fotkou kamaráda, který na ní vypadá jak debil. Takže jestli je to snesitelný, tak to tam klidně dej. Ovšem jestli ti to radily Petra s Laďkou, tak to tam nedávej, protože já je dobře znám, ony jsou škodolibé. (Mimochodem ta reklama byla na dámské vložky značky veverská Bítýška.)
Kačka Křížová-Toperczerová, 24. 9. 2001

Ad www.bazant.cz

Mohl bys Bažanta třeba vypálit a přinést v pátek na sraz laptop... Kdo nemá přístup na internet, tak nežije! Já myslím, že by mělo cenu přinést adresář a nějaké lákadlo typu jedna stránka z článku plus náhled titulní stránky nebo tak něco. Jinak teda klobouk dolů! Dali jste si s tím fakt práci.
Kristýna Píchová, 11. 12. 2001

Ahoj,
jaké jsou reakce na Bažanta? Asi bysme měli dát pryč to moje logo, fakt se mi tam nelíbí.
Tomáš Hladík, 14. 12. 2001

(Poznámka: návrh byl zamítnut. Honza N.)

Začátkem roku jsem se konečně dostala k tomu, abych si otevřela stránky Bažanta. Chtěla jsem Vám všem, kdo jste se na nich podíleli, poděkovat, protože je to prostě super!!! (Nostalgie...)
Danka Chroustová-Ibragimová, 2. 2. 2002

Ad Náš člověk v Abakanu

Audience dopadla skvěle. Dokonce se nám podařilo setkat se osobně s Havlem a předat mu dárek od divadla k narozeninám – to bylo 5. 10. 2001, když předával Cenu VIZE prof. Zdeňku Neubauerovi v Praze (my jsme v té době byli v Čechách na festivalu v Ostravě).
Danka Chroustová-Ibragimová, 4. 1. 2002

Naše divadlo bylo nominováno na „Zlatou masku“, což je asi nejprestižnější ocenění v oblasti kultury v Rusku, a celá akce a ceremonie se odehrává kolem 12.–14. 4. 2002 (Žeňa byl nominován jako nejlepší režisér, potom máme nominaci na nejlepší představení a třetí nominace je nejlepší výtvarník). Držte palce, abychom si odvezli alespoň nějakou cenu (pravda je tedy, že už pouhá nominace se počítá za úspěch). Ale proč o tom píši – po Masce se chystám už DO PRAHY!!! – promiňte, kolego, ale hodlám rodit...
Danka Chroustová-Ibragimová, 2. 2. 2002

(Poznámka: Všechno nakonec dopadlo skvěle – Žeňa skutečně získal Zlatou masku a Dance se 4. 6. narodila dcera Dina. Honza N.)

Ad Bažantí přírůstky

Taky mě napadlo, že by se ty fotky dětí mohly aktualizovat, protože se to hodně rychle mění. Pak se někdo podívá na něčí mimino, nevšimne si data a na srazu nebude chápat, kdo že to jezdí na tom snowboardu. A hromadit tam rodinný alba mi přijde blbost, už vzhledem k rychlosti, s jakou se to teda aspoň u nás stahuje. Ale taky je možný, že je to dost pracný, to vyměňovat. No každopádně ti posílám materiál těsně předvánoční, to pro případ, pokud by tě ta myšlenka zaujala. Řekla bych taky holkám-maminkám a myslím, že ti každá ráda a hrdě pošle nové foto.
Kačka Křížová-Toperczerová, 6. 1. 2002

(Odpověď: Myšlenka mě zaujala. Maminky a tatínkové, posílejte aktuální fotky svých dětí, budeme je vyměňovat – tedy myslím samozřejmě ty fotky... Honza N.)

Tak zas pročítám Bažanta a při té příležitosti mě napadlo poslat aktuální foto naší Aničky. V Bažantích ohlasech jsem se dočetla, že je třeba aktualizovat, aby někoho nepřekvapilo, až bude jezdit na tom snowboardu. No zatím teda ani neleze... Jinak prospíví docela dobře, už má 6,5 kg, takže se docela pronese. Dneska se jí stala děsná křivda, dětská sestra jí bodla dvě injekce (očkování proti záškrtu, dávivému kašli, tetanu, haemophilu a žloutence) a já jsem tomu jen nečinně přihlížela! Celý den mi to vyčítá. Teď snad už konečně usnula, chudinka. Doufám, že ji zítra už bude hej.
Katka Chmelová-Ruszová, 20. 1. 2003

Ad Poprvé

Teda musím říct, žes mě dostal. Po delší době jsem zase zabrousila na Bažantí stránky a musím říct, že Tvůj osobitý styl jsem málem nezvládla. Ještě teď se směju. Čauky a dík za zlepšení nálady.
Katka Chmelová-Ruzsová, 14. 1. 2002

(Poznámka: Kačka K.-T. s Pavlem Kurýlem se na třídním srazu shodovali, že si při čtení zpočátku mysleli, že jsem se asi zbláznil... Honza N.)

Ad Plán na zjednodušení pravopisu

Ahoj Honso,
právje si tu s Lenkou čteme bažantí hžíčki a málem jsem se smíchi pochcal čtefši plán na sjednodušeňí pravopisu. Pjekní!

Celý WWW-Bažant je moc pěkný, záslužná práce. I když jsou to ještě dobré dva týdny, chtěl jsem Tě poprosit, abys pozdravoval všechny na Kafárně. Jestli bude tradiční předvánoční besídka, tak tam se snad už podívám.
Petr Sobotka, 16. 5. 2002

Ad Bažantí drby

Vzhledem k tomu, že na některé lidi asi nemám fungující kontakt, případně jsou mimořádně psychicky odolní , vyhlašuji akci „Bažantí drby“, která volně navazuje na Bažantí anketu. Takže pokud víte o komkoli ze třídy (včetně sebe) něco nového, co není v anketě, neváhejte a pište. Těch osm anarchistů, kteří na anketu dosud neodpověděli, má tedy poslední šanci, jinak sestavíme odpověď za ně.
Honza Neustadt, 1. 8. 2002 16:28

Drby jsou super, jen by to chtělo (ale s tím jsi asi počítal), aby byly anonymní. Jinak se zase nic nedozvíme. (A ne že i tohle zveřejníš!)
Kačka Křížová-Toperczerová, 1. 8. 2002 20:47

(Poznámka: Reakce Kačky je zveřejněna s jejím souhlasem, takže nemusíte mít strach, že všechno, co napíšete, bude použito proti vám. I když... Honza N.)

Ahoj Honzo,
posílám malý přídavek k třídním drbům:
Na ČVUT, fakultě dopravní učí jistý Doc. Přibyl. Sdílí kancelář s mým tatínkem. Doc. Přibyl je tatínkem Daniely Přibylové. Můj tatínek vedl diplomku tamtéž studentu Ondřeji Přibylovi. Což je bratr Daniely. V nakladatelství Mladá fronta pracuje jako redaktor Ing. Chroust. Je to kolega mojí maminky – technické redaktorky. A taky tatínek Danky, nyní Ibragimové. No, a aby se kruh uzavřel, napsala mi nedávno Danka Chroustová-Ibragimová, že její tatínek, onen Ing. Chroust, je spolužákem paní Přibylové, manželky pana Přibyla a maminky Daniely... Kdybyste to nepochopili, tak si namalujte vývojový diagram! Jo, a pak že se tu všichni v Čechách neznáme, jak konstatoval jeden náš kamarád Američan.
Jana Vysoká-Žárská, 27. 12. 2002

Ad Obrázky ze Sibiře

Bažantí web se stal mou oblíbenou stránkou (hezky rychle to nábíhá, na rozdíl od jinejch...) a třeba fotky Kristýny Píchový z Altaje jsou fakt supr. Už vím, kam jednou chci na dovolenou.
Jana Vysoká-Žárská, 30. 10. 2002


Na Vaše ohlasy se těšíme na adrese: bazant@bazant.cz.